20 Липня, 2024

ЄС офіційно оголосив дату початку переговорів щодо вступу України

25 червня Європейський Союз вирішив розпочати переговори щодо вступу України до блоку. Це означає фактичний початок перемовин про вступ, під час яких буде опрацьовано всі технічні деталі процесу. Подібні переговори офіційно розпочнуться також з Молдовою, повідомляє Obozrevatel.

ЄС офіційно оголосив дату початку переговорів щодо вступу України

Про це офіційно повідомило головування Бельгії в Раді ЄС.

«Рада ЄС прийняла спільні позиції, зокрема щодо рамок переговорів про вступ України та Молдови. Це відкриває шлях до початку переговорів у вівторок, 25 червня, в Люксембурзі», — йдеться в заяві.

Йдеться про «принципову згоду 27 країн» на переговори. Рішення було офіційно затверджене на міністерській зустрічі 21 червня. Однак у Нідерландах також буде потрібне парламентське схвалення.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль прокоментував рішення Ради ЄС на засіданні уряду 21 червня.

«25 червня ми проведемо Міжурядову конференцію ЄС-Україна, яка стане офіційним початком переговорів про наш вступ. Потім ми розпочнемо детальні технічні переговори щодо десятків різних розділів майбутньої угоди», — сказав Шмигаль.

Він також додав, що Україна продовжує інтегруватися в ЄС у всіх сферах. Зокрема, Україна та ЄС продовжили «транспортний безвізовий режим» — угоду про лібералізацію вантажних перевезень, яка усуває необхідність отримання дозволів на такі перевезення; президент України Володимир Зеленський підписав закон про спільну зону роумінгу з ЄС, що дозволить українцям у ЄС користуватися своїми тарифами на мобільний зв’язок без додаткових витрат.

«Ми продовжуватимемо працювати над тим, щоб як “транспортний безвізовий режим”, так і “торговий безвізовий режим” працювали на постійній основі… Ми вдячні нашим європейським партнерам за підтримку, яка зміцнює нашу економіку та нашу державу», — підсумував Шмигаль.

Раніше президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн офіційно заявила, що Україна виконала всі рекомендації Європейської комісії для початку переговорів.

ЄС офіційно оголосив дату початку переговорів щодо вступу України