13 Липня, 2024

ЄС ухвалив 14-й пакет санкцій проти Росії: найважливіше

Рада Європейського Союзу ухвалила 14-й пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів проти Росії, спрямованих на важливі сектори російської економіки, такі як енергетика, фінанси та торгівля, щоб ускладнити обхід санкцій ЄС. Про це повідомляє EU Neighbours East.

ЄС ухвалив 14-й пакет санкцій проти Росії: найважливіше

Головний дипломат ЄС Жозеп Боррель зазначив, що санкції вже значно послабили російську економіку та не дозволили Путіну здійснити плани знищення України, хоча він продовжує незаконну агресію, націлену на цивільних та інфраструктуру.

Санкції включають обмежувальні заходи щодо 116 нових осіб та організацій, які підривають територіальну цілісність України. Обмеження охоплюють важливі сектори, такі як енергетика, транспорт, фінанси та фінансування політичних організацій.

ЄС заборонив нові інвестиції в російські проєкти зрідженого природного газу (ЗПГ), послуги з перезавантаження російського ЗПГ на території ЄС для реекспорту до третіх країн, а також ввів обмеження на імпорт російського ЗПГ через термінали ЄС.

Для боротьби з обходом санкцій компанії ЄС повинні вжити заходів, щоб їхні дочірні компанії в третіх країнах не брали участі в діяльності, яка може допомогти Росії уникати санкцій.

Рада ЄС заборонила використання російської системи фінансових повідомлень SPFS, а також операції з російськими фінансовими установами та постачальниками криптоактивів, які підтримують оборонно-промислову базу Росії. Політичні партії, неурядові організації та медіапровайдери в ЄС більше не можуть приймати фінансування від російської держави та її представників.

ЄС вперше запровадив санкції проти суден, які сприяють війні Росії проти України, заборонивши доступ до портів та надання послуг, а також розширив заборону на польоти та транспортування товарів російськими операторами.

До списку санкцій додано 61 новий суб’єкт, які підтримують військово-промисловий комплекс Росії, зокрема з Китаю, Казахстану, Киргизстану, Туреччини та ОАЕ, із суворішими експортними обмеженнями на товари подвійного призначення. Нові обмеження на експорт охоплюють товари, які сприяють розвитку російської промисловості, а також подальші обмеження на імпорт гелію з Росії.

Пакет також вводить обмеження на прийняття заявок на реєстрацію прав інтелектуальної власності в ЄС від російських громадян та компаній, а також забороняє торгівлю культурними цінностями, незаконно вивезеними з України.

ЄС ухвалив 14-й пакет санкцій проти Росії: найважливіше