20 Липня, 2024

Європейська рада обрала нових лідерів Євросоюзу: двоє з трьох проукраїнські

Урсула фон дер Ляєн була номінована на другий термін на посаді голови Європейської комісії, тоді як прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас була висунута на посаду керівника зовнішньої політики після угоди лідерів ЄС. Колишній прем’єр-міністр Португалії Антоніу Кошта став головою Європейської ради, пише Al Jazeera.

Європейська рада обрала нових лідерів Євросоюзу: двоє з трьох проукраїнські

«Місія виконана! Європейська рада досягла результату», — заявив Шарль Мішель після саміту в Брюсселі.

Фон дер Ляєн і Каллас потребуватимуть підтримки парламенту для підтвердження на своїх посадах у липні. Фон дер Ляєн висловила вдячність лідерам ЄС і повідомила про плани викласти політичні пріоритети. Каллас наголосила на важливості допомоги Україні у час геополітичних напружень.

Фон дер Ляєн і Каллас є відкрито проукраїнськими політикинями, тоді як позиція Кошти значно більш стримана як щодо України у ЄС, так і у НАТО.

Трійка отримала широку підтримку, хоча італійська прем’єр-міністр Джорджа Мелоні утрималася від голосування за фон дер Ляєн і проголосувала проти Кошти та Каллас. Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан проголосував проти фон дер Ляєн і не голосував за Каллас. Канцлер Німеччини Олаф Шольц привітав рішення щодо ключових посад, заявивши, що номінанти забезпечать хорошу підготовку Європи до складних часів.

Кремль заявив, що перспективи відносин ЄС-Росія є поганими після нових призначень.

Прес-секретар Дмитро Пєсков зазначив, що фон дер Ляєн і Каллас відомі своєю «антиросійською риторикою», тому не очікується нормалізації відносин між Москвою та Брюсселем. ЄС мобілізувався для допомоги Україні проти Росії фінансово та військово з моменту, коли президент Володимир Путін відправив війська в Україну у 2022 році.