23 Червня, 2024

За період пандемії статки мільярдерів зросли на 27%

Статки мільярдерів під час пандемії досягли рекордного рівня, а найбільше заробили керівники технологічних і промислових підприємств. Про це йдеться у звіті швейцарської глобальної фінансової компанії UBS. Про це повідомляє ВВС.

Згідно зі звітом, у період з квітня до липня цього року статки найбагатших людей у світі зросли на 27,5%, або на $10,2 трильйона, а це більше, ніж на попередньому піку в $8,9 трильйона, зафіксованому в кінці 2017 року. Основна причина такого стрибку — зростання світових цін на акції.

Серед мільярдерів найбільше виграли цього року промисловці — їхні статки зросли на 44%. У технічних мільярдерів пандемія теж «пройшла вигідно» — їхні статки зросли на 41%. Мільярдери у сфері охорони здоровʼя також виграли, оскільки криза привернула увагу виробників ліків і медичного обладнання.

UBS заявив, що мільярдери «дуже добре» впоралися з кризою COVID-19. Також у компанії зазначили, що число мільярдерів у світі досягло нового максимуму — 2 189 осіб проти 2 158 у 2017 році. Найбільше скупчення мільярдерів у США — американські мільярдери у сукупності мають $3,5 трильйона проти $1,7 трильйона в Китаї.

Цікаво, що багато мільярдерів пожертвували частину своїх статків на боротьбу з коронавірусом. У США 98 мільярдерів пожертвували $4,5 мільярда, у Китаї 12 мільярдерів пожертвували $679 мільйонів, а в Австралії всього два мільярдери пожертвували $324 мільйони. Також видання наголошує, що 83 мільйонери з різних країн підписали відкритий лист, в якому просять уряд збільшити їхні податки для того, щоб спрямувати отримані кошти на боротьбу з наслідками панедімї.

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *