20 Липня, 2024

Олена Зеленська вперше прибула з офіційним візитом до Ізраїлю

Перша леді України Олена Зеленська у понеділок у Тель-Авіві зустрілася з президентом Іцхаком Герцогом і його дружиною Міхаль, розпочавши свій перший візит до Ізраїлю, пише Times of Israel.

Олена Зеленська вперше прибула з офіційним візитом до Ізраїлю

Зеленська зустрічається зі світовими лідерами, щоб обговорити гуманітарну підтримку України та підкреслити страждання українських мирних жителів після повномасштабного вторгнення російських військ у лютому минулого року. Перші леді двох країн зосередилися на «гуманітарних питаннях, з акцентом на посттравматичному лікуванні дітей та підлітків».

Іцхак Герцог також був присутній на зустрічі, щоб зробити «жест до спільних зусиль, спрямованих на полегшення страждань дітей під час війни, і всієї гуманітарної діяльності».

Також запланована зустріч Зеленської з українськими військовими, які проходять реабілітацію в Ізраїлі. Поранені військові почали прибувати на лікування до Ізраїлю у вересні минулого року, наразі додому повернулися одинадцять з них.

Олена Зеленська вперше прибула з офіційним візитом до Ізраїлю

Пізніше в понеділок Зеленська та Герцог відвідали дитячу лікарню в Тель-Авіві та провели професійну дискусію з Ізраїльською коаліцією з травм та Ізраїльським центром травм та стійкості, які обидва лікують дітей, травмованих війною та тероризмом. На форумі також були присутні представники Європейського Союзу (ЄС) та МЗС Ізраїлю.

У липні 2022 року Зеленська зустрілася в Білому домі з президентом США Джо Байденом і першою леді Джилл Байден, а також виступила на спільному засіданні Конгресу США. Вона також відвідала Лондон, Сеул, Париж та Абу-Дабі, серед інших столиць, щоб зустрітися з іншими першими леді та наполягати на збільшенні допомоги українцям, особливо дітям.