21 Липня, 2024

“Винен увесь світ”: Зеленський розповів американцям про ситуацію на Харківщині

"Винен увесь світ": Зеленський розповів американцям про ситуацію на Харківщині

Ситуація в Україні настільки серйозна, що президент Володимир Зеленський змушений був скасувати свої заплановані міжнародні поїздки та приїхати до Харкова — другого за величиною міста країни, яке знову опинилося у реальній небезпеці через наступ російських військ, пише ABC News.

З ексклюзивним доступом, ABC приєдналися до Зеленського під час огляду лікарні у місті, де він зустрівся з пораненими солдатами з північного фронту оборони і вручив їм медалі за мужність.

«Для мене дуже важливо бути тут»,— сказав він, рухаючись коридорами.

У кожній палаті президент зупинявся, коли читали імена кожного пораненого бійця. Підходив до кожного ліжка і вручав медалі. Але цей візит був дуже швидким. Безпека президента завжди важлива, поїздка до Харкова була ризикованою, і його команда швидко рухалася по будівлі.

«Ситуація дуже серйозна, — сказав Зеленський. — Ми не можемо дозволити собі втратити Харків».

Побачивши поранених бійців поруч з собою, він дуже чітко висловив своє невдоволення затримкою у наданні допомоги з боку США, що безпосередньо впливає на війну і ситуацію на північному кордоні. Він зазначив, що сотні людей втратили життя або отримали поранення лише за останні кілька днів. Багато з них — бійці з цього регіону, тому важливо було підтримати їх.

Чи це вина Америки, запитали журналісти, — у тому, що відбувається зараз у Харкові?

«Це вина всього світу, — відповів він. — Вони дали можливість Путіну окупувати [території]. Але тепер світ може допомогти».

Він завжди уважний, щоб не критикувати США. Але цей раз Зеленський висловився трохи відвертіше, ніж зазвичай. Про кількаденний візит держсекретаря США Ентоні Блінкена до Києва та оголошення додаткових 2 мільярдів доларів він сказав так:

«Діалог — це добре. Але ми потребуємо допомоги зараз.»

"Винен увесь світ": Зеленський розповів американцям про ситуацію на Харківщині