18 Липня, 2024

Зеленський приєднався до світових лідерів на 80-й річниці висадки союзників у Нормандії. Відео

Український лідер відвідав заходи, присвячені «Дню Д», шукаючи західної допомоги для стримування російського вторгнення. Президент України Володимир Зеленський приєднався до світових лідерів у Франції в четвер, щоб вшанувати річницю висадки в Нормандії та домогтися більшої допомоги Заходу, повідомляє AP.

Зеленський приєднався до світових лідерів на 80-й річниці висадки союзників у Нормандії. Відео

Президент Зеленський і перша леді Олена відвідали заходи з нагоди 80-ї річниці в Нормандії разом із президентом США Джо Байденом та європейськими лідерами, які підтримують зусилля Києва у повномасштабній війні, що триває вже третій рік. У п’ятницю він зустрінеться з французькими офіційними особами в Парижі.

Україна бореться, щоб стримати недавній російський наступ у східних районах, включаючи прикордонні регіони Харкова та Донецька. Офензива намагається скористатися нестачею боєприпасів і військ у Києва вздовж приблизно 1000-кілометрової лінії фронту. У ніч на четвер українські безпілотники вразили нафтопереробний завод і паливний склад у прикордонних регіонах Росії, в рамках зусиль Києва щодо порушення роботи кремлівської військової машини.

У рамках цих зусиль союзники НАТО заявили, що дозволять Україні використовувати надану зброю для здійснення обмежених атак всередині Росії. Це рішення може перешкодити Москві відкрити новий фронт у північно-східних регіонах. Україна отримала дозвіл використовувати надану США зброю для ураження цілей на території Росії, але з обмеженнями.

У середу президент Росії Володимир Путін попередив, що Росія може надавати далекобійну зброю іншим країнам, щоб ті могли вражати західні цілі. Байден, своєю чергою, зазначив, що Вашингтон встановив обмеження.

«Ми не говоримо про надання (Україні) зброї для удару по Москві, для удару по Кремлю», — сказав Байден в інтерв’ю ABC News.

Україна отримала дозвіл використовувати зброю «тільки через кордон, де вони отримують значний обстріл від звичайної зброї, яку росіяни використовують, щоб вбивати українців», сказав Байден. Він висловив стурбованість поведінкою Путіна і назвав його «диктатором». А також пообіцяв, що «ми не відступимо» від захисту України та не дозволимо Росії загрожувати іншим частинам Європи.

Речник Кремля Дмитро Пєсков у четвер заявив, що використання західної зброї проти Росії «не може залишитися без наслідків, і ці наслідки обов’язково настануть».

Зеленський приєднався до світових лідерів на 80-й річниці висадки союзників у Нормандії. Відео