Зеленський стане почесним доктором наук у десятках навчальних закладів США

Зеленський стане почесним доктором наук у десятках навчальних закладів США

Як повідомила консул України в США Ірина Мазур, щонайменше 27 навчальних закладів США планують або вже надали Володимиру Зеленському звання почесного доктора наук.

Пенсильванський Manor College вже вручив президенту України таке звання, яке замість Володимира Зеленського й отримала пані консул. Церемонія пройшла 12 травня.

Зеленський отримає нагороди заочно, враховуючи, що війна в Україні не схожа на таку, яка швидко завершиться, пише Inside Higher Ed.

Але сила та наполегливість, які Зеленський продемонстрував перед обличчям жорстокого вторгнення Росії, змусили групу президентів коледжів у США роззробити план, щоб вшанувати його та Україну, дотримуючись їхньої місії навчання студентів того, як жити змістовним життям.

Президент Університету Альфреда Марк Зупан виступив з ідеєю присвоєння кількох почесних ступенів. 19 березня він написав послу України в США Оксані Маркаровій, запитуючи, чи зможе Зеленський «поговорити віртуально» з випускниками 2022 року. У той же час він почав спілкуватися з іншими президентами коледжів у Рочестері, штат Нью-Йорк, де проживає понад 40 000 людей українського походження.

Нагадаємо, що днями президент України виступив зі зверненням до американських студентів.

Учасники визнають, що почесні ступені є значною мірою символічними, але вони бачать цей жест як доповнення до дій, які вже вживають їхні виборці, і як спосіб допомогти громадськості підтримати обізнаність про Україну.

«Багато наших коледжів були активні в зборі товарів, у тому числі медичних товарів, і працювали з нашими місцевими волонтерськими організаціями та отримували величезні обсяги товарів, які пересилаються, особливо до Польщі та сусідніх з Україною країн, які приймають біженців, – сказав Девід Мансон, президент Рочестерського технологічного інституту. – Але чомусь цього здається недостатньо. І ще одне, що ми можемо зробити, це привернути увагу cвіту до нашої підтримки лідера України».

Присвоюючи Зеленському нагороду, кожен коледж працюватиме з однаковим посланням, яке вони можуть змінити відповідно до своїх цілей.

«Це має надіслати світові повідомлення про те, що хоробрість Зеленського відчутна, – сказав Джонатан Пері, президент Manor College, заснованого українською релігійною групою. – Керівництво Зеленського настільки похвальне, що, можливо, вперше в американській історії буде безліч коледжів та університетів, які нададуть ці почесні ступені одній постаті».

Та найбільше президенти сподіваються, що нагородження Зеленським почесними ступенями навчить чомусь їхніх випускників.