20 Липня, 2024

Зеленський в Іспанії: підписано угоду про безпеку, обіцяно понад $1 млрд допомоги

У понеділок Іспанія пообіцяла надати один мільярд євро (понад 1 мільярда доларів) військової допомоги Україні, коли прем’єр-міністр Педро Санчес і президент України Володимир Зеленський підписали угоду про безпеку в Мадриді, повідомляє Barrons.

Зеленський в Іспанії: підписано угоду про безпеку, обіцяно понад $1 млрд допомоги

Угода «включає зобов’язання на один мільярд євро військової допомоги на 2024 рік», заявив Санчес на спільній пресконференції.

«Це дозволить Україні посилити свої можливості, включаючи необхідні системи протиповітряної оборони для захисту цивільного населення, міст та інфраструктури, які все ще зазнають невибіркових атак, як це було видно цими вихідними у Харкові», – сказав він, посилаючись на російський удар по північно-східному місту, який забрав життя щонайменше 16 людей. (Такі удари відбуваються щодня, іноді по кілька разів на день – Ред.)

Візит Зеленського відбувся на тлі російського наземного наступу в Харківській області, який розпочався 10 травня і є найбільшим територіальним просуванням Москви за останні 18 місяців. Україна продовжує просити більше зброї для своїх військ, які мають менше ресурсів та чисельності, особливо звертаючи увагу на брак систем протиповітряної оборони.

Санчес зазначив, що Іспанія вже пообіцяла поставити ракети Patriot, але Зеленському потрібні від союзників України «системи для запуску цих ракет».

«Це те, над чим він працює з різними союзниками, щоб з’ясувати, скільки саме ми можемо відправити для забезпечення цієї повітряної безпеки», – додав прем’єр.

Іспанія також відправить «ще одну партію танків Leopard і насамперед боєприпаси», сказав Санчес, пообіцявши продовжувати співпрацю з Києвом «для розуміння, як і якими альтернативними системами ми можемо допомогти забезпечити повітряну безпеку України».

Зеленський вже підписав двосторонні угоди про безпеку з кількома країнами, включаючи Францію, Німеччину та Велику Британію.

Санчес заявив, що угода про безпеку охоплюватиме різні питання, від «військової, гуманітарної та фінансової підтримки до співпраці між іспанською та українською оборонними індустріями, а також допомоги у відновленні та розмінуванні».

Після бесіди з Санчесом Зеленський зустрівся з королем Феліпе VI для переговорів у палаці, а потім відвідав обід. Король зазначив, що військова підтримка Іспанії має суто оборонний характер, фактично забороняючи використовувати цю зброю на російській території. Вашингтон та деякі інші союзники також запровадили подібну заборону.

Зеленський в Іспанії: підписано угоду про безпеку, обіцяно понад $1 млрд допомоги