20 Липня, 2024

Зеленський у США закликав до збільшення постачання зброї та скорочення обмежень

«Америка не залишає своїх друзів», — сказав Володимир Зеленський у своїй промові у Вашингтоні на саміті НАТО. Про це розповідає The New York Times.

Зеленський у США закликав до збільшення постачання зброї та скорочення обмежень

Президент України Володимир Зеленський прибув до Вашингтону з подякою за американську підтримку та проханням надати більше зброї та зменшити кількість обмежень на її використання у війні проти Росії.

Зеленський подякував за американські ракети, що допомогли відбити атаку на Харків, але попросив зняти інші обмеження для ударів по російських військових базах всередині Росії. Він наголосив, що з більшою американською допомогою Україна зможе продовжувати завдавати ударів по російських цілях у Криму і допомагати «виштовхувати окупантів» з південної частини країни.

Цього року Зеленський похвалив США за ранню підтримку у війні і виступив проти тих, хто вважає, що «краще відкладати, ніж діяти».

«Америка не залишає своїх друзів, — сказав він. — Саме Америка підтримує свободу».

Зеленський зазначив, що США, Європа та президент Росії Володимир Путін відволікаються на майбутні президентські вибори у США, а не на саміт НАТО з нагоди 75-ї річниці. Але він зазначив, що час діяти зараз. Виступаючи у Фонді Рональда Рейгана у Вашингтоні, Зеленський цитував 40-го президента. Вибір місця нагадував старішу версію зовнішньої політики Республіканської партії, яка підтримувала конфронтацію з Радянським Союзом.

Роджер Закхейм, директор інституту, зазначив, що це була природна сцена для президента України, з огляду на промову Рейгана 40 років тому про важливість участі США у світових справах і право всіх людей на свободу.

Президента України представив сенатор від Кентуккі Мітч Макконнелл, один з найсильніших республіканських прихильників України у Конгресі.

Зеленський уникнув прямої критики колишнього президента Дональда Трампа, але його повідомлення було зрозумілим: захист, підтримка і постачання України мають бути двопартійною справою. Він передбачив, що незалежно від того, хто буде обраний у листопаді, «Путін буде його ненавидіти».

Зеленський у США закликав до збільшення постачання зброї та скорочення обмежень