13 Липня, 2024

Зеленський на саміті G7: Україні потрібні Patriot, F-16 та план відновлення

На саміті G7, який проходить зараз в Італії, президент України Володимир Зеленський визначив сфери, в яких Україна найбільше потребує допомоги: додаткові системи ППО Patriot, прискорення переходу на F-16 та розробка плану Маршалла для України, пише Ukrinform.

Зеленський на саміті G7: Україні потрібні Patriot, F-16 та план відновлення

Про це він сказав під час виступу перед лідерами країн Великої сімки, повідомляє пресслужба президента.

«Нещодавній дозвіл на використання західної зброї поза нашою територією для захисту Харкова та інших міст посилив нас проти російських атак. Але ми все ще в пошуку додаткових Patriot і нам потрібно продовжувати робити такі ж рішучі кроки, які були зроблені для нашої далекобійної спроможності. Я також прошу вас зробити все можливе для прискорення нашого переходу на F-16, що означає прискорення підготовки пілотів і збільшення кількості навчальних центрів для пілотів», — сказав Зеленський.

Президент висунув окрему ініціативу щодо проєктів відновлення.

«Нам потрібен чіткий план відновлення України. Подібний до плану Маршалла для Європи після війни. Звісно, той, який відповідає потребам нашого часу і України. Друзі, давайте розробимо такий план відновлення разом і підтвердимо його спільною декларацією G7+, декларацією про відновлення», — запропонував Зеленський.

Він також нагадав про угоди щодо безпеки: «Сьогодні в рамках цієї декларації ми підписуємо ще дві угоди про безпеку — зі Сполученими Штатами та Японією. Це сильні угоди. Таким чином, ми завершуємо архітектуру безпеки відносин між Україною та Великою сімкою — буде сім угод з усіма вами».

У своєму виступі Зеленський також зосередився на необхідності використання російських активів на користь України.

«Ми всі розуміємо, що це справедливо, що Росія повинна заплатити за шкоду, завдану російською війною. Я прошу вас підтримати план використання російських активів, що швидко забезпечить Україну 50 мільярдами доларів США», — закликав Зеленський.

За його словами, також необхідно створити робочий механізм для конфіскації заморожених активів Росії вартістю 300 мільярдів доларів США.

Дводенний саміт лідерів G7 розпочався 13 червня в Італії, яка цього року очолює Групу семи.

Зеленський на саміті G7: Україні потрібні Patriot, F-16 та план відновлення