21 Липня, 2024

Зеленський закликав Трампа вже зараз розкрити план щодо припинення війни

Президент України Володимир Зеленський закликав колишнього президента США Дональда Трампа представити свій план швидкого завершення війни з Росією, попереджаючи, що будь-яка пропозиція має уникати порушення суверенітету країни, пише National Post.

Зеленський закликав Трампа вже зараз розкрити план щодо припинення війни

«Якщо Трамп знає, як закінчити цю війну, він повинен сказати нам це сьогодні, – сказав Зеленський в інтерв’ю Bloomberg Television у Києві в середу. – Якщо є ризики для незалежності України, якщо ми втратимо державність, ми хочемо бути готовими до цього, ми хочемо знати».

Колишній президент США, який випереджає Джо Байдена за результатами опитувань перед листопадовими виборами, хвалився, що завершить війну до того, як його буде інавгуровано в січні. Під час теледебатів минулого тижня Трамп розкритикував мільярдні витрати на оборону України, заявивши, що Київ «не виграє війну».

В інтерв’ю, яке тривало майже годину, український лідер висловив жаль з приводу затримок у постачаннях зброї від західних союзників і сказав, що він «потенційно готовий» зустрітися з Трампом, щоб почути пропозиції його команди.

«Вони не можуть планувати моє життя та життя нашого народу і наших дітей, – сказав він. – Ми хочемо розуміти, чи в листопаді ми матимемо потужну підтримку США, чи залишимося наодинці».

Український лідер мав складні відносини з Трампом, який під час свого президентства постійно звинувачував Зеленського в корупції, і невдовзі після виборів колишнього коміка 2019 року тиснув на нього з метою розслідування звинувачень проти Байдена — цей крок спричинив його перший імпічмент.

Зеленський також поставив під сумнів твердження, що Київ програє, відкидаючи термін «тупик» для опису конфлікту. Він сказав, що сили Києва знаходяться у кращому становищі з точки зору людських ресурсів, ніж кілька місяців тому, і що новий контрнаступ залежить від озброєння бригад.

«Це не тупик, це проблемна ситуація, — сказав він. – Тупик означає, що виходу немає. Але проблему можна вирішити, якщо є воля та інструменти. У нас є воля, а інструменти ще не надійшли».

Зеленський відмовився коментувати виступ Байдена на дебатах минулого тижня, які, за його словами, він дивився. Замість того, щоб обговорювати внутрішню політику, він оцінював позицію кожного кандидата щодо України. Тим не менш, він сказав, що, як колишній телеведучий, він знає, що медіа можуть впливати на те, як громадськість сприймає лідера. Крім зовнішнього вигляду, лідер США переконає, якщо продемонструє «сильні, рішучі кроки», — сказав Зеленський.