Найавторитетніше світове видання про архітектуру написало про унікальну квартиру у Львові (ФОТО)

Найавторитетніше світове видання про архітектуру написало про унікальну квартиру у Львові (ФОТО)

Про втілений львівськими архітекторами проект квартири в історичній забудові міста написало найавторитетніше світове видання про архітектуру ArchDaily. Це архітектурне онлайн-видання з семимільйонною читацькою аудиторією, засноване у 2008 році в Нью-Йорку. Про це повідомляє прес-служба Львівської Міської Ради.

Як кажуть у міськраді, це помешкання — реноваційний проєкт засновників архітектурного бюро «Replus» Христини Бадзян та Дмитра Сорокевича. Квартиру в будівлі 1892−1896 років архітектори робили для своєї сім’ї.

Автори проєкту переосмислили традиційну гуцульську етніку і втілили її в австрійському неоренесансі. Приміщення зазнало капітальної реконструкції та перепланування. Однак дизайнери максимально зберегли всі залишки автентики. Додатковий простір у вузьких і довгих кімнатах врятували за допомогою дзеркал та відповідного розміщення меблів.

В інтер`єр вписали оригінальний вінтажний гардероб, якому понад 150 років. Також архітектори дали нове життя п’єцу з фабрики Левинського — тепер це великий відкритий камін, викладений за принципом британського винахідника, графа Румфорда.

«Ми хотіли показати, що стара квартира може залишатися автентичною і водночас наповненою елементами життя сучасної людини. Любимо, коли перед нами є виклики, тому охоче взялися реалізовувати найсміливіші ідеї: з двору — алюмінієві вікна від стелі до підлоги, збережена автентика фасаду, зробили відкритий камін. „Не буде тяги“, „увесь дим в хату“ — це забобони. Ми довели, що це не так. Лишили дещо кітчеві двері, паркет, стіни, кахлі, не соромлячись їхнього вигляду, і протиставили цьому кухню за 40−50 тисяч доларів», — розповідає співавторка проєкту, співзасновниця бюро «Replus», архітекторка Христина Бадзян. Ремонт тривав 8 місяців.

«Нам подобається творити для себе, бо можна реалізувати всі шалені задуми, до яких ми уже доросли. Замовники до такого можуть бути поки не готові. Тому наші проєкти для себе завше дещо гіперболізовані. Мовляв, а можна ще отак», — додає Христина Бадзян.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *