Українка, створивши новий засіб контрацепції, отримала престижну нагороду у США

Українка, створивши новий засіб контрацепції, отримала престижну нагороду у США

Днями українка Поліна Лішко отримала престижну американську нагороду MacArthur за винайдений нею новий не гормональний засіб контрацепції для жінок. Про це пише Голос Америки.

Професорка молекулярної та клітинної біології розробила препарат, який впливає на сперму та не дозволяє сперматозоїдам запліднити яйцеклітину. У його основі – використання рослинних компонентів. Окрім жіночих контрацептивів її дослідження дозволять створити й нові контрацептиви для чоловіків, а також унісекс-контрацептиви.

Окрім звання та престижної нагороди, жінка отримала також 625 тисяч доларів фінансування досліджень впродовж наступних 5 років. “Стипендія MacArthur змінює життя. Це величезний поштовх не лише для мене, але й для моєї команди. Адже це демонструє визнання важливості репродуктивної фізіології”, – сказала Лішко.

Варто зазначити, що Поліна Лішко переїхала з України до Каліфорнії багато років тому. Вона разом із чоловіком Юрієм Кірічком, після навчання у столичному Інституті фізіології імені Богомольця, нині працює в університеті Берклі.

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *