В Каліфорнії навчились синтезувати мед

В Каліфорнії навчились синтезувати мед

Розробники стартапу MeliBio (Сан-Франциско) синтезували речовину, яка за своїми властивостями є відповідником меду. Таким чином вони хочуть зберегти популяції диких бджіл, із якими медоносні нині конкурують за їжу. Про це пише Fast Company.

За словами керівника MeliBio Дарко Мандіча, мед без участі бджіл вони виготовляють так само, як на ринку вже створюють молочні продукти без участі корів: ізолюють ДНК, а потім поміщають його в мікроорганізми в біореакторі, де й відбувається процес медотворення. При цьому стартапери стверджують, що можуть відтворити й варіації меду залежно від квіток, які запилювали бджоли.

Мандіч каже, що прототип їхнього меду «нагадує смак, текстуру й консистенцію меду, зробленого бджолами». Так, під час сліпої дегустації учасники не змогли відрізнити мед MeliBio від справжнього. Цікаво, що вже 14 компаній заявили про наміри купувати синтезований стартапом мед для своїх продуктів. Перші такі продукти можуть з’явитися на ринку вже у 2021 році.

Мета синтетичного меду — збереження популяцій диких бджіл, яких не використовують для видобування меду. Медоносних бджіл розводять усе більше, через що ті починають витісняти диких. У США, за словами Мандіча, це загрожує 20 тисячам видів бджіл у США.

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *