Іммігрант створив додаток, який об’єднує українських батьків з дітьми за кордоном

Іммігрант створив додаток, який об’єднує українських батьків з дітьми за кордоном

Коли Руслан Михальченко залишить сім’ю в Нідерландах, щоб повернутися додому в Україну наступного тижня, одна з речей, за якою він найбільше сумуватиме, — це читати своїй 5-річній доньці Олівії казку на ніч. Його історію розповідає Reuters.

Це сувора реальність для Михальченка та незліченних українських батьків, яких війна з Росією розлучила зі своїми родинами, і зараз йде дев’ятий місяць розлуки. Воєнний стан в Україні забороняє виїзд чоловікам від 18 до 60 років. Михальченко, який працює з неурядовою організацією в Україні, зміг вирвати трохи часу зі своєю сім’єю біженців цього тижня в Нідерландах під час збору допомоги.

Тепер додаток для аудіокниг «Better Time Stories» дає змогу Олівії чути голос свого тата, коли вона лягає спати ввечері, навіть коли вони не поруч. Додаток, який фінансується за рахунок пожертвувань, пропонує п’ять книг, обраних для того, щоб допомогти дітям пережити травму війни, і призначений для дітей віком від 3 до 7 років.

41-річний Михальченко читає нову улюблену книгу Олівії «101 маяк» про батька, який разом із сином рахує маяки, щоб допомогти йому заснути.

«Ця книга дуже особлива для мене, тому що Олівія далеко від мене, від мого серця», — сказав Руслан, намагаючись стримати емоції під час зустрічі в Роттердамі.

Додаток із історіями створив Андрій Шмигельський, підприємець із соціальних технологій, який проживає в Амстердамі та родом з України. Шмигельський, який з 2014 року мешкає Нідерландах, хотів допомогти сім’ям біженців підтримувати зв’язок із чоловіками, які залишилися в Україні. Пакунки з книжками сім’ї біженців можуть замовити на сайті Better Time Stories, поки що це доступно для деяких країн Європи.

Проєкт підтримують перші леді України, Німеччини, Австрії та принцеса Нідерландів.

Інтерактивні книги постачаються з QR-кодом, який відкриває програму з версією аудіокниги. Програма також дозволяє сім’ям надсилати посилання, щоб батьки могли записати власну аудіоверсію, яка потім з’являється в програмі. Батьки можуть переглядати книжки з картинками в Інтернеті та записувати їх аудіо.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *