10 Травня, 2025

Інститут вивчення війни розповів про загрози для РФ від ATACMS, переданих Україні

Фахівці Інституту вивчення війни (ISW) проаналізували наслідки для Росії використання Україною ракет великої дальності ATACMS, які становлять загрозу для російських літаків та їхніх тилових складів боєприпасів. Про це повідомляє Yahoo з посиланням на Українську правду.

17 жовтня Україна вперше застосувала надані США ракети великої дальності ATACMS для ударів по російських об’єктах на тимчасово окупованих територіях України. Західні ЗМІ підтвердили, що США «таємно» надали Україні ракети ATACMS радіусом дії 165 км, і повідомили, що українські сили використали ракети ATACMS для ударів по аеродромах в тимчасово окупованих Росією Бердянську та Луганську.

Президент України Володимир Зеленський у зверненні 17 жовтня також зазначив, що ATACMS «себе показали», а Головнокомандувач Збройних сил України генерал Валерій Залужний поширив у Telegram відео запуску ATACMS.

Інститут вивчення війни розповів про загрози для РФ від ATACMS, переданих Україні

У ISW також додають, що розосередження російських літаків на аеродромах тимчасово окупованої території України та переміщення літаків далі від лінії зіткнення може призвести до зриву російської повітряної підтримки оборонних зусиль та локальних наступальних операцій. Перебазування літаків на аеродроми далі в тилу може вплинути на час простоювання російської авіації.

Експерти припускають, що особливо складно буде російським вертольотам, які тривалий час діяли на відносно невеликих ділянках лінії фронту, послабляючи українські механізовані сили на початку контрнаступу в червні-липні 2023 року. Розосередження авіаційних засобів на більшу кількість аеродромів також поставить перед російськими повітряно-космічними силами більші проблеми в координації та підтримці операцій.

Інститут вивчення війни розповів про загрози для РФ від ATACMS, переданих Україні

Поява ракет великої дальності становить значну загрозу для російських пунктів зберігання боєприпасів у тилових районах і, ймовірно, змусить командування вибирати між укріпленням існуючих пунктів і подальшим їх розосередженням по всій території окупованої частини України.