Знання мови – це ключ до культурної ідентичності та самовираження. Українська мова, з її багатством і красою, відкриває безмежні можливості для вивчення та розвитку. Однак, для багатьох людей, шлях до вільного володіння рідною мовою або її глибшого вивчення може здатися складним.
Добра новина в тому, що сьогодні існує безліч ресурсів, які допоможуть опанувати, вдосконалити або перекласти українську мову. У цій статті від НУБІП зібрано деякі інструменти та методи, які стануть вам у нагоді на цьому шляху. Незалежно від вашого рівня знань, ви знайдете тут щось корисне, щоб зробити свій мовний розвиток захоплюючим та результативним.
Онлайн-платформа для вивчення української мови. На порталі потрібно зареєструватися та пройти тестування на визначення рівня володіння українською мовою. Відтак для учасників відкривається доступ до практичних занять, відео та навчальних текстів. За новинами ресурсу можна стежити у Фейсбуці.
Онлайн-курс у формі корисних порад для вивчення теорії української мови. Курс складається із 16 лекцій, також доступний інтерактивний конспект зі всіма темами.
Телевізійний проєкт від телеканалу «UA:Перший», доступний на каналі у сервісі YouTube. На відео пояснюють, як правильно вживати наголоси, вітати зі святами і дякувати.
Перевірка граматики та пунктуації
Онлайн-ресурс допоможе перевірити граматику та пунктуацію в українських текстах. У безоплатній версії максимальний розмір тексту на перевірку – 20 тис. символів. Для зручності можна завантажити додаток для використання в браузері. Слово підсвічується відповідним кольором залежно від помилки: лексичної, пунктуаційної чи орфографічної. При наведенні курсором на помилку ресурс пропонує варіанти заміни.
Тренажер із правопису української мови
Онлайн-вправи з усіх розділів мовознавства. Перед завданнями можна ознайомитися з правилами. Жодних тестів, усі відповіді треба ставити самостійно: розділові знаки в реченнях чи дефіс у словах. Тож вгадати не вдасться.
Лінгвістичний портал «Мова.info»
На порталі серед іншого пропонують правила правопису і добірки словників. Наприклад, відкритий словник новітніх термінів. У довідковій службі є відповіді на поширені запитання.
Інтернет-платформа, на якій можна знайти українські переклади запозичених слів. Ресурс допомагає збагатити лексику: зареєстровані учасники пропонують варіанти перекладу та голосують за найкращі. На сайті є різні переклади, наприклад, «віп-зона» – панський кут, а «барбершоп» – голярня.
Словник скорочень української мови
Словопедія (українські словники)
Як перекладати фразеологізми та сталі вирази
Зазвичай сервіс цей пропонує відповідники, найближчі до російськомовних. Щоби знайти питомі стилістичні відповідники українською мовою, спробуйте R2U.
«Мова – ДНК нації» – це повністю безкоштовний сервіс перевірки текстів на грамотність.
Виправлення помилок за допомогою безкоштовної та платної версій. Гарний інструмент для коригування помилок на кшталт «прийняти участь», «приносити вибачення», «підвести підсумки» та подібних «друзів перекладача»