В Україні запустили нову мапу руйнувань, щоб показати іноземцям наслідки війни

В Україні запустили нову мапу руйнувань, щоб показати іноземцям наслідки війни

Громадська організація «Антикорупційний штаб» презентувала цифровий інструмент «Карта руйнувань», наразі він містить дані про 1500 об’єктів, пише Interfax Ukraine.

«Аналітики штабу з перших днів війни додають фотографії зруйнованих чи пошкоджених цивільних об’єктів: будинків, шкіл, церков, стадіонів тощо. Штаб знаходить і додає такі фотографії вручну, вказуючи точну адресу, координати, посилання до публікацій у ЗМІ. На нашій мапі вже 1,5 тисячі зруйнованих об’єктів. На сайті встановлено лічильник, і він не зупиняється ані дня», – сказав голова правління «Антикорупційного штабу» Сергій Миткалик під час прес-конференції.

Керівник організації зазначив, що кількість об’єктів на мапі дуже далека від реальної кількості руйнувань, але автори проекту не ставили за мету охопити абсолютно всі будинки та споруди, а залучити найбільш емоційні, яскраві приклади. Публікація даних не становить загрози безпеці країни – на кожен з об’єктів отримано дозвіл від Міністерства оборони України.

«Наша карта унікальна: на відміну від інших подібних ресурсів, на ній є фото будівлі для «денацифікації». Але головне завдання – не просто усунути та оцінити пошкодження, а допомогти зібрати кошти на відновлення», – сказав Миткалик.

За його словами, до економічних розрахунків залучені експерти Київської школи економіки, проекту «Росія заплатить», уряду. Для збору коштів Антикорупційний штаб використовує платформу United24, ініційовану президентом України Володимиром Зеленським. На сайті вказані рахунки цієї платформи, куди просять перерахувати кошти.

Вказується, що Карта руйнувань в першу чергу орієнтована на іноземних користувачів. «Важко вразити британців, французів чи німців кількістю руйнувань. Але вони можуть зайти і подивитися, що приніс із собою «русскій мір»: що було «до», а що залишилося «після». Фото зруйнованого будинку, в якому обірвалося чиєсь життя, краще за будь-яку статистику може підштовхнути людей до перерахування коштів на підтримку України», – сказав Миткалик.

Експерт переконаний, що в перспективі фотографії з карти будуть використані в Гаазі як доказ військових злочинів Росії проти України. А після закінчення війни Карта руйнувань буде синхронізована з Картою відбудови України.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *