13 Липня, 2024

США скасували заборону на використання американської зброї “Азовом”

Сполучені Штати скасували заборону на використання американської зброї високопрофільною та суперечливою українською бригадою – це наразі останній крок Вашингтона, який може допомогти Україні протистояти наступу Росії на полі бою, пише NBC News.

США скасували заборону на використання американської зброї "Азовом"

Держдепартамент США у вівторок оголосив про зняття десятирічного обмеження на передачу зброї, навчання та іншої допомоги від Вашингтона до бригади «Азов». Бригада, яку кремлівська пропаганда називає “неонацистською”, є одним з найбільш загартованих у боях та популярних підрозділів України.

Бригада заявила у вівторок вранці у своєму повідомленні в месенджері Telegram, що «співробітники посольства США в Україні» підтвердили, що підрозділ «пройшов перевірку, передбачену законодавством США, і має право на отримання допомоги від Сполучених Штатів Америки у сфері безпеки».

Росія швидко засудила цей крок як «флірт з неонацизмом».

Держдепартамент підтвердив скасування заборони у заяві, опублікованій Associated Press. Агентство застосувало процес перевірки Leahy до бригади, як повідомляє AP, і не виявило «жодних доказів грубих порушень прав людини (GVHR), скоєних 12-ю бригадою «Азов», згідно із заявою. Цей крок відбувається на тлі просування Росії на сході.

Підрозділ став символом опору України після російського вторгнення в лютому 2022 року, багато його бійців місяцями утримувалися, захищаючи завод «Азовсталь» в окупованому місті Маріуполі.

Багато з цих бійців досі залишаються військовополоненими в Росії, але стійка оборона Маріуполя піднесла бригаду на новий рівень слави та поваги в українському суспільстві.

«Азов» був заснований у 2014 році як добровольчий батальйон, що боровся з підтримуваними Росією сепаратистами на сході України. Його ряди поповнювалися членами з ультранаціоналістичними та праворадикальними поглядами, хоча з того часу «Азов» відійшов від цих асоціацій. Підрозділ був інтегрований в Національну гвардію України і минулого року був призначений спеціальною бригадою.

«Сьогодні брехня про «Азов», яку кремлівський режим поширював на Заході протягом багатьох років, отримала нищівний удар», – йдеться у заяві бригади у вівторок.

США скасували заборону на використання американської зброї "Азовом"