Країни Групи семи (G7) досягли угоди в четвер щодо надання Україні кредиту в розмірі 50 мільярдів доларів, забезпеченого коштами від заморожених російських активів. Про це повідомляє TVP World.

Політична угода стала основною темою першого дня щорічного саміту лідерів G7, який відбувся в південній Італії та на якому другий рік поспіль був присутній президент України Володимир Зеленський.
«Усі країни G7 беруть участь у наданні цього кредиту. Це несподівані прибутки від заморожених російських активів у Європі, які підуть на кредит», — заявила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн журналістам на полях саміту G7.
План G7 для України ґрунтується на багаторічному кредиті, використовуючи прибутки від близько 300 мільярдів доларів заморожених російських коштів. Технічні деталі будуть завершені в найближчі тижні, повідомило агентству Reuters джерело в дипломатичних колах G7. Джерело, яке побажало залишитися анонімним, сказало, що додаткове фінансування надійде до кінця цього року.
Сполучені Штати погодилися надати до 50 мільярдів доларів, заявив високопоставлений американський чиновник, але ця сума може суттєво зменшитися, оскільки інші країни оголосили про свою участь.
Метою угоди було забезпечити її дію протягом багатьох років, незалежно від того, хто буде при владі в кожній країні G7, — це натяк на занепокоєння, що кандидат у президенти США від республіканців Дональд Трамп може бути набагато менш симпатизуючим до Києва, якщо йому вдасться перемогти Байдена на виборах у листопаді.
Росія розглядає спроби Заходу використовувати доходи від її заморожених активів як кримінальні, заявила речниця міністерства закордонних справ Марія Захарова, застерігаючи, що відповідь Москви «буде дуже болючою для Європейського Союзу».
