Дані опитування Pew Research Center дають основні висновки про те, як люди в різних країнах світу сприймають українського президента Володимира Зеленського та країну, яку він очолює.
Виявилося, що довіра до українського президента змішана в 35 опитаних країнах. Медійно 40% мають до нього довіру щодо світових справ, тоді як 46% — ні. Довіра до Зеленського значно знизилася за останній рік у деяких країнах, де доступні дані про тенденції.
У кількох місцях близько п’ятої частини або більше населення не мають думки про Зеленського. Це включає 45% дорослих в Індії.
Частка людей, які довіряють Зеленському, значно відрізняється в країнах Європи та Північної Америки. Найвища довіра у Швеції, де восьмеро з десяти довіряють йому. Близько двох третин або більше в Канаді, Нідерландах та Великій Британії також висловлюють довіру. Однак шість із десяти або більше в Греції, Угорщині та Італії не мають довіри до президента України.
Люди в Австралії, Бангладеші, Японії, Філіппінах та Південній Кореї висловлюють більше довіри, ніж недовіри до Зеленського. Протилежна ситуація в Малайзії, Сінгапурі та Таїланді. Довіра до нього змішана або негативна в регіоні Близького Сходу та Північної Африки, а також в країнах Африки на південь від Сахари та Латинської Америки, які були опитані Pew.
Довіра до Зеленського значно знизилася в деяких країнах з 2023 року — найбільше в сусідній країні до України, Польщі. Серед поляків 48% мають довіру до Зеленського, порівняно з 70% у 2023 році (-22 пункти). Довіра до нього також знизилася на двозначні цифри в Південній Кореї (-15) та Південній Африці (-12). Зниження менше, але все ж таки статистично значне в Австралії, Франції, Німеччині, Нідерландах, Іспанії, Швеції та США.
Думки про Зеленського відрізняються за політичною ідеологією. Наприклад, у США ліберали більше ніж удвічі частіше висловлюють довіру до нього, ніж консерватори. Люди з ідеологічного лівого крила також частіше довіряють Зеленському в Австралії, Канаді, Німеччині, Угорщині, Нідерландах та Туреччині.
Ця картина змінюється в кількох країнах. У Бангладеші, Бразилії, Колумбії, Греції, Мексиці, Південній Кореї та Іспанії люди з ідеологічного правого крила більше довіряють Зеленському, ніж ті, хто з лівого.
У кількох європейських країнах люди, які мають сприятливі погляди на праві популістські партії, менш схильні мати позитивну думку про Зеленського. Наприклад, у Німеччині прихильники партії «Альтернатива для Німеччини» (AfD) приблизно вдвічі рідше, ніж ті, хто не підтримує AfD, висловлюють довіру українському лідеру (31% проти 61%). У деяких випадках ця картина зворотна: іспанські прихильники правої популістської партії Vox більше довіряють Зеленському, ніж ті, хто не підтримує цю партію.