20 Липня, 2024

США, НАТО та коаліція з 50 країн підтримують Україну — Байден

Американці та їхні союзники завжди підтримуватимуть українців, які сьогодні мужньо відстоюють свободу та демократію, так само як союзні сили робили це 80 років тому. Про це заявив президент США Джо Байден під час франко-американської церемонії, присвяченої 80-й річниці висадки союзників у Нормандії, повідомляє кореспондент Ukrinform.

США, НАТО та коаліція з 50 країн підтримують Україну — Байден

«Сполучені Штати, НАТО та коаліція з більш ніж 50 країн міцно підтримують Україну. Ми не відступимо», — сказав Байден.

«Вони зазнають великих втрат, але ніколи не здаються», — додав президент США, зазначивши, що українці вже завдали значних втрат російським агресорам.

За словами американського лідера, автократи по всьому світу уважно стежать, щоб побачити, чи дозволить Захід незаконній агресії залишитися безкарною.

«Не можна допустити цього. Здаватися хуліганам, підкорятися диктаторам просто немислимо», — наголосив Байден.

Президент США підкреслив, що демократія ніколи не є гарантованою, а свобода ніколи не є безкоштовною, тому кожне покоління має захищати та боротися за неї. Він провів паралелі з подіями 80-річної давнини.

«У своєму поколінні, у своєму випробувальному часі союзні сили у День Д виконали свій обов’язок. Тепер питання до нас: у наш час випробувань чи виконаємо ми свій обов’язок? Ми живемо в час, коли демократія по всьому світу під загрозою більше, ніж у будь-який інший момент після закінчення Другої світової війни», — сказав Джо Байден.

Король Чарльз III та Емманюель Макрон відкрили церемонії, присвячені 80-й річниці висадки союзників у Нормандії. Ці церемонії були прелюдією до найбільшого міжнародного заходу, який розпочався опівдні на пляжі Омаха в Сент-Лоран-сюр-Мер.

На цьому місці зібралися близько 4500 осіб, включаючи 200 ветеранів. Також були присутніми близько 20 іноземних лідерів, зокрема і президент України Володимир Зеленський.