У ВООЗ турбуються про психічне здоров’я людства

У ВООЗ турбуються про психічне здоров’я людства

Голова Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Адханом Гебреєсус заявив, що пандемія COVID-19 вплинула на психічне здоров’я мільйонів людей в усьому світі. Про це він заявив під час брифінгу із журналістами.

“Близько мільярда людей живуть з психічними розладами, три мільйони щороку помирають від вживання алкоголю, а щосорок секунд одна людина помирає від самогубства, – наголосив очільник організації. – Проте відносно небагато людей мають доступ до якісних послуг з охорони психічного здоров’я”.

Він наголосив, що психічне здоров’я й раніше було проблемою, якою нехтували в усьому світі. Так, у країнах з низьким та середнім рівнем доходу понад 75% людей з психічними та неврологічними проблемами чи залежністю від вживання речовин взагалі не отримували жодного лікування.

Під час пандемії, за його словами, ситуація лише погіршилася, оскільки чимало психіатричних закладів закрилися, а на їхньому місці розгорнулися лікарні для хворих на коронавірус. Окрім того, підопічні будинків опіки та психіатричних установ опинилися у зоні ризику інфікування, а випадки зараження COVID-19 фіксували, зокрема, серед працівників психічного здоров’я. Очільник закликав до масштабного збільшення інвестицій у психічне здоров’я людства.

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *