12 Червня, 2024

УСША видали англомовну антологію сучасної української літератури

У США видали англомовну антологію сучасної української літератури “Біла крейда днів”. До неї ввійшли вірші, есе та оповідання 15 авторів, повідомляє UA Post.

Упорядкував антологію викладач української літератури в Колумбійському університеті (Нью-Йорк) Марко Андрейчик. “Протягом 10-ти років запрошували українських письменників виступати у Нью-Йорку та Вашингтоні. Проводили зустрічі та дискусії, під час яких письменники читали студентам свої твори, а для того, щоб публіка розуміла, перекладали їх англійською. Так, накопичилось багато текстів, які ми вирішили опублікувати у книзі, — розповідає Марко Андрейчик. – Серед авторів — Юрій Андрухович. Написав есе до річниці Чорнобиля. Це те, що в американців відразу асоціюється з Україною. Надрукували уривок з роману Андрія Куркова “Львівська гастроль Джиммі Хендрікса”. У творі рука американського гітариста похована у Львові. У поетеси Любові Якимчук взяли вірші про Донбас — до і під час війни. Отримали відгуки від американських літературознавців. Кажуть, що українська література різноманітна, але ще не знана для світу”.

Цікаво, що назвою антології “Біла крейда днів” став рядок з вірша Івана Малковича “Вечірня (гусяча) буколіка”. Також у книзі представили твори Мар’яни Савки, Віктора Неборака, Андрія Бондара, Сергія Жадана, Тараса Прохаська, Василя Ґабора, Юрія Винничука, Олександра Бойченка, Софії Андрухович.

Кошти для видання збірки отримали завдяки підтримці американського державного гранту.

 

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *