18 Червня, 2024

Вчені закінчили експеримент-підготовку до місії на Марс

Команда з шести людей завершила проект із симуляції життя на Марсі, проживши на Гаваях рік у майже повній відокремленості від світу, повідомляє http://www.bbc.com/ Майже весь цей час група провела у помешканні під куполом без свіжого повітря, свіжої їжі й з обмеженим особистим простором.

Експеримент, який фінансувала НАСА, здійснили за допомогою Гавайського університету. Він став другим за тривалістю після схожого російського випробування, яке тривало 520 днів. Після року в ізоляції, члени команди заявили, що марсіанська місія цілком може виявитися успішною. До команди увійшли французький астро-біолог, німецький фізик та четверо американців: пілот, архітектор, журналіст та ґрунтознавець.

“Можу сказати вам своє особисте враження: місія на Марс у найближчому майбутньому цілком реалістична, – сказав журналістам Сипрієн Версо, член команди з Франції. – Думаю, технологічні й психологічні труднощі можна подолати”. Цікаво й те, що протягом  року всі шестеро людей мали обходитися обмеженими ресурсами, виходити назовні лише у космічному скафандрі та уникати особистих конфліктів. У кожного з них було невелике ліжко і стіл. Серед харчів – порошкоподібний сир і консервований тунець.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *