Від посухи Каліфорнію врятували.. мільйони чорних кульок

Кілька років тому водосховище Лос-Анджелеса було наповнено мільйонами  чорних пластикових куль, які захищають воду від сонця, хімікатів та сміття.  Цей екологічний експеримент офіційно визнаний успішним, – передає National Geographic.

Як пишуть західні ЗМІ, Лос-Анджелес став першим містом, де застосовують таку методику для збереження чистої води для уникнення розвитку водоростей. Нагадаємо, що чорні пластикові кулі  розміром з яблуко вперше з’явилися в водосховище Лос-Анджелеса в 2008 році: після того, як там був виявлений високий рівень броматов (солей бромноватой кислоти). Ці канцерогенні речовини формуються в результаті ряду хімічних реакцій в присутності іонів брому і хлору на світлі.

Цікаво й те, що вартість однієї кульки становить 36 центів, але в  масштабах проекту йдеться про мільйонні суми: зокрема, в 2015 році в водосховище наповнили 20 тисячами куль, і тепер їх загальна кількість досягає 96 мільйонів. На закупівлю було виділено 34,5 млн. доларів. Міська влада підкреслює, що це вигідне вкладення, мовляв, реконстукція резервуару обійшлася б у  300 млн. доларів.

Експерти особливо пишаються тим, що їх спосіб захищає водойму від випаровування: завдяки чорним кулям Каліфорнія, котра переживає в 2016 році небувалу посуху, змогла зберегти великі обсяги води.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *