Більша половина українок визнають, що у них менше можливостей реалізувати себе в політиці

Більша половина українок визнають, що у них менше можливостей реалізувати себе в політиці

This image has an empty alt attribute; its file name is East-Market-And-Resteurant.gif

Більшість жінок в Україні усвідомлюють наявність нерівності у можливостях реалізувати себе в політиці. Такі дані оприлюднено у статті «Переваги та виклики застосування гендерної квоти під час місцевих виборів 2020 року в Україні», що вийшла на незалежній аналітичній платформі Вокс Україна.

Так, згідно з дослідженням, 60% опитаних жінок та 45% чоловіків визнають, що у жінок можливостей, ніж у чоловіків, стати депутатами місцевих рад і мерами міст. Стільки ж опитаних респонденток вважають, що більша участь жінок у полiтицi могла б покращити якість державного управління.

Водночас що стосується впровадження гендерних квот під час місцевих виборів-2020, то 52% респондентів підтримали ідею збільшення кількості жінок-депутатів до 40%, і лише 14% виступили проти. Разом з тим, дослідження показало, що жінки більш прихильно ставляться до застосування гендерних квот — 65%, а чоловіків 36%.

This image has an empty alt attribute; its file name is GoldenHandSalon-1_H.gif

Крім того, майже третина або не мають власної думки з цього питання, або не відповіли чи не визначилися. Так само як і те, що 20-25% опитаних не мають усталеної думки з приводу участі жінок у політиці.

This image has an empty alt attribute; its file name is Rotex.gif


«Це може свідчити про брак суспільних дискусій, у тому числі в засобах масової інформації, стосовно таких нововведень як гендерні квоти», – пишуть авторки статті Ірина Тишко й Тамара Марценюк та додають, що для покращення ситуації необхідно проводити більше суспільних обговорень цієї теми.

Зазначимо, що дослідження у статті базується на результатах опитування громадської думки, проведеного Democratic Initiatives Foundation-Фонд “Демократичні Ініціативи” у листопаді 2020 року.

This image has an empty alt attribute; its file name is 1-1.jpg
This image has an empty alt attribute; its file name is VRS-Eexpress-ADV2.jpg

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.