Українські пасічники можуть втратити ринок меду США

Українські пасічники можуть втратити ринок меду США

Кілька тижнів тому Сполучені Штати Америки розпочали антидемпінгове розслідування щодо імпорту сирого меду з Аргентини, Бразилії, Індії, України та В’єтнаму за ціною, яку американські асоціації виробників меду вважають нижче справедливої. Про це повідомляє асоціація “Український клуб аграрного бізнесу”.

This image has an empty alt attribute; its file name is Magnit-Wanted-CDL-Banner-916-8806758.gif

«Ринок США є одним із найбільш перспективних для українських пасічників. По результатам 2020 року в дану країну було експортовано 8,3 тис. т меду на загальну суму $13,6 млн, що в 2 рази перевищує показник роком раніше. В загальній структурі українського експорту меду в 2020 році дана країна займає 10%», — пояснюють в асоціації. Зазначається, що за 4 місяці поточного року в США вже було експортовано 1,5 тис. т меду з України, при цьому середня вартість експортованого меду склала $2,22/кг, що на 4% вище середньої ціни експорту загалом до всіх країн.

This image has an empty alt attribute; its file name is Kolesnikov-Trucking-Banner.jpg

Крім того така ціна є вищою за оптові ціни на мед на внутрішньому ринку України, які наразі складають 50-55 грн/кг, тому підстави для антидемпінгових заходів є сумнівними. «Разом з тим, поки відсутня інформація про залучення Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України до участі в даному розслідуванні. УКАБ закликає міністерство взяти активну участь в даному розслідуванні та захистити інтереси українських виробників і експортерів меду на ринку США, одному з найбільших світових імпортерів меду», — підсумували в асоціації.

This image has an empty alt attribute; its file name is 1-1.jpg
This image has an empty alt attribute; its file name is VRS-Eexpress-ADV2.jpg

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.