15% українських чиновників завалили екзамен з державної мови

15% українських чиновників завалили екзамен з державної мови

Такий іспит з української для чиновників передбачений новим законом про забезпечення функціонування української мови як державної. Сенс його полягає в перевірці знань, а відтак – чи відповідають займаній посаді. Так, станом на середину вересня 22 265 громадян вдало склали іспит, а 15% – не склали даний іспит. Про це пише meta.ua

This image has an empty alt attribute; its file name is Davis-Ranch.gif

Варто зазначити, що нещодавно комісія дещо трансформувала іспит, унаслідок чого його тривалість скоротилася з 2 годин до 30 хвилин.

This image has an empty alt attribute; its file name is Kolesnikov-Trucking-Banner.jpg

Тепер щомісяця Нацкомісія може перевіряти близько 16 тисяч чиновників. Голова Нацкомісії Орися Демська вважає, що провал лише 15% чоловік є цілком нормальним для держави, яка саме переходить від однієї мовної моделі до іншої

“Якщо людина не склала іспит, вона просто не призначається на посаду, і все. І таким чином іспит стає тим механізмом, який встановлює, що та чи інша особа через невміння нормально комунікувати не може виконувати функції державної служби”, – додала вона.

Варто додати, що іспити організували, зокрема, в Києві, Івано-Франківську, Чернігові, Полтаві, Вінниці, Житомирі, Черкасах, Луцьку, Чернівцях, Миколаєві, Рубіжному. Вони складалися з чотирьох частин: культура мовлення (24 тестових завдання), читання (20 тестових завдань), письмо (1 завдання відкритого типу), мовлення (2 завдання відкритого типу). 

This image has an empty alt attribute; its file name is 1-1.jpg
This image has an empty alt attribute; its file name is VRS-Eexpress-ADV2.jpg

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.