В Україні відтермінували взяття жінок на військовий облік: що відомо

В Україні відтермінували взяття жінок на військовий облік: що відомо

З 1 жовтня 2022 року більшість жінок України мали стати на військовий облік за переліком спеціальностей, який неодноразово змінювали. Незважаючи на його скорочення, разом із спорідненими спеціальностями на облік фактично повинна була стати переважна більшість жінок.

Через наближення цієї дати та повідомлення про заборону виїзду за кордон військовозобов’язаних жінок у соціальних мережах останніми днями все гучніше ставали суперечки щодо недостатнього розуміння того, хто має стати на облік, кого виключать зі списку, кому заборонять виїжджати (а відповідно й вивозити дітей під час війни в країні) тощо.

Тож сьогодні заступниця міністра оборони України Ганна Маляр зробила офіційну заяву, згідно якої Міністерство оборони України відтермінувало строки взяття жінок на такий облік.

«Міноборони підготувало наказ, яким вчергове відтермінувало строки взяття жінок відповідних професій/спеціальностей на військовий облік ще на рік — до 1 жовтня 2023 року. Відповідний наказ вчора, 6 вересня, підписав міністр оборони Олексій Резніков», — повідомила Маляр.

Відповідно, зазначила вона, «жодних заборон на виїзд жінкам за кордон з 1 жовтня немає».
Заступниця міністра пояснила, що норма про обов’язкову постановку жінок відповідних професій/спеціальностей на військовий облік регулюється саме законом. Наказ не змінює норм законодавства, але він дозволить парламенту доопрацювати і внести зміни до законодавства, аби врегулювати це питання.

«За цей час парламентарі зможуть на законодавчому рівні встановити, що військовий облік жінок відповідних професій/спеціальностей є виключно добровільним. Ніякої паніки і зради. Ніяких обмежень для жінок не існує», — додала Маляр.

Також вона акцентувала на тому, що за заявою Генерального Штабу, на сьогодні в державі немає гострої потреби збільшувати кількість жінок на військовому обліку.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *