Дванадцять важливих перемог України у інформаційній війні проти РФ

Дванадцять важливих перемог України у інформаційній війні проти РФ

Днями Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки назвав головні перемоги України в інформаційній війні проти Росії. Їх цитує видання Ukrinform.

1. Кремлю не вдалося переконати світ у справедливості своїх претензій до України. Завдяки США та Великій Британії світ чекав атаки Путіна. Спроби Москви сконструювати casus belli та довести необхідність «денацифікації» та «демілітаризації» виявилися вкрай недолугими. Росію сприймають як агресора.

2. Закриття російських державних телеканалів у США та ЄС, їх блокування на YouTube та Facebook послабили російський арсенал інформаційної зброї. Блокування російських каналів в Україні ще у 2014 році, а також знищення медіа-імперії Віктора Медведчука у 2021 році обмежили вплив пропаганди РФ на українську аудиторію.

3. Кремлю не вдалося деморалізувати українців і посіяти паніку на початку повномасштабного вторгнення. Фейкові історії про втечу уряду не досягли своєї мети. Українська влада разом із українськими та іноземними журналістами оперативно інформувала громадян та весь світ про ситуацію в Україні.

4. Кремль не зміг підірвати довіру українців до своєї армії розмовами про її «тотальну поразку». Героїчний опір військових надихнув сотні тисяч українців йти добровольцями, змусивши мільйони повірити в нашу перемогу.

5. Українці масово долучилися до інформаційного опору. Мітинги та демонстрації за кордоном, блогери, які долучаються до інформаційного фронту, кампанії у Twitter, відео на підтримку українських воїнів у TikTok – це лише частина.

6. Незважаючи на наклепницькі кампанії, організовані Кремлем, президент України Володимир Зеленський став одним із найвпливовіших політиків світу, очоливши цьогорічний рейтинг Time. Промови Зеленського у парламентах різних країн та звернення до їхньої історичної пам’яті посилили позитивне ставлення до України серед громадян цих країн, а також довіру до України серед політичних еліт.

7. Фото та відео, зроблені в Україні, облетіли весь світ і потрапили на перші сторінки провідних ЗМІ.

8. Культурний фронт українських митців показав, як генерувати відповідні символи та значення. Учасники легендарного британського гурту Pink Floyd вперше за 28 років зібралися разом, щоб записати з Андрієм Хливнюком кавер на Гімн Українських Січових Стрільців. Тим часом російські «культурники» виявилися нездатними до справжньої творчості, займаючись лише відвертою пропагандою.

9. Світові лідери, зірки музики та кіно масово підтримують Україну: роблять заяви, збирають кошти, волонтерять в Україні чи навіть дають концерти в київському метро. Українські міста відвідали Анджеліна Джолі, Бен Стіллер, Боно та Едж з U2, Лієв Шрайбер. Scorpions змінили текст свого хіта Wind of Change. Біллі Айліш, The Rolling Stones і Imagine Dragons розгорнули українські прапори на сцені. Символом «міжнародної підтримки» Росії є Стівен Сігал — «ну бо він же росіянин».

10. Росіянам не вдалося приховати свої військові злочини. Інформація про злочини в Бучі та Ірпіні чітко переконала світову спільноту в необхідності озброїти Україну.

11. Інформаційна війна – це також війна символів і мемів. Лаконічна, але змістовна розмова захисників острова Зміїний із «російським військовим кораблем», керамічний півень із Бородянки, російський танк, який тягнеться українським трактором, здатність волонтерів зібрати гроші навіть на реальний супутник стали символами стійкості і волі до перемоги українців. Участь РФ у війні пов’язують із вкраденими туалетами та пральними машинами.

12. Ефективне використання Збройними Силами України Bayraktar, HIMARS, M777 та інших зразків іноземної зброї стало найкращою рекламою для військових компаній. А російські «Іскандери» пов’язують із вбивствами мирних жителів у Харкові.

Успіхи України на інформаційному фронті були відзначені британською розвідкою та висвітлені провідними західними ЗМІ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *