Вчений повідомив, що штам коронавірусу в Україні не такий, як в інших країнах Європи

Вчений повідомив, що штам коронавірусу в Україні не такий, як в інших країнах Європи

Розповсюджений в Україні штам коронавірусу не такий контагіозний (заразливий), як віруси в інших країнах на заході Європи. Про це повідомив академік Сергій Комісаренко в інтервʼю виданню РБК-Україна.

Він зазначив, що головний чинник, який може впливати на спад захворюваності – це поведінка самого вірусу. “Він стає то більш контагіозний, то менш контагіозний. Поки що немає новин про те, що вірус стає більш чи менш летальний, що він спричиняє більш жорстке чи полегшене захворювання. Його поведінка щодо перебігу захворювання поки що не змінилася. Але його контагіозність змінюється”, – зазначив він.

За словами вченого, для точного визначення контагіозності коронавірусу в Україні потрібно проаналізувати структуру геному чи геномів цього вірусу й порівняти з іншими, але у нас поки цього не робиться.

Він додав, що другий чинник спаду захворюваності в Україні, також вкрай важливий, – це те, що громадяни поступово починають розуміти небезпечність COVID-19 і починають більш ретельно виконувати рекомендації карантину: маски, миття рук і дистанціювання.

Варто додати, що контагіозність – це виділення збудника з організму хворого чи носія і його поширення через довкілля та проникнення у сприйнятливий організм. Ця властивість сприяє епідемічному поширенню інфекційних хвороб. Заразливість безпосередньо залежить від особливостей збудника та механізму передачі інфекції.

This image has an empty alt attribute; its file name is VRS-Eexpress-ADV2.jpg
This image has an empty alt attribute; its file name is 1-1.jpg

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.