Україна ввійшла в топ-10 європейського рейтингу відкритих даних

Україна ввійшла в топ-10 європейського рейтингу відкритих даних

Україна посіла 6-те місце в європейському рейтингу Open Data Maturity 2021. Про це на своєму Telegram-каналі повідомив Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації.

This image has an empty alt attribute; its file name is Truck-Driver-Alex-Demchyuk-1_S-UA.gif
This image has an empty alt attribute; its file name is Standart-Transport-1_S-UA.gif

“Минулого року ми були на 17-му місці, у групі fast trackers — країн, що швидко розвиваються. А цього року 6-та позиція вже переносить нас до trend setters — країн, які задають тренди”, — зазначив Федоров. Україну в рейтингу випередили Франція, Ірландія, Іспанія, Польща та Естонія.

This image has an empty alt attribute; its file name is Rotex.gif

За словами міністра, рівень зрілості сфери відкритих даних в Україні в 2021-му склав 94%, що на 10% більше, ніж у минулому році.  При тому, що середній показник зрілості сфери в Європі становить 81%.

This image has an empty alt attribute; its file name is Meest.gif

Варто додати, що дослідження Open Data Maturity Report щороку проводить Європейський портал даних. У ньому оцінюють поточну ситуацію та прогрес країн у відкритості даних.

Нагадаэмо, що відкриті дані — інформація, корисна для громадян, яку у відкритому доступі має публікувати держава. Йдеться про бюджет громад, руху громадського транспорту, аварійні дороги інформація про екологічні показники тощо. Такі дані можна розповсюджувати та використовувати з будь-якою метою.

This image has an empty alt attribute; its file name is Truck-Site-1_B.jpg
This image has an empty alt attribute; its file name is 1-1.jpg
This image has an empty alt attribute; its file name is VRS-Eexpress-ADV2.jpg

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.