Топ-7 поганих звичок після їжі

  1. Ходьба після їжі може стати причиною нетравлення шлунка. Піша прогулянка – це відмінний спосіб витратити калорії, але лікарі рекомендують здійснювати її не раніше, ніж через 15-20 хвилин після прийому їжі.
  2. Фрукти, з’їдені після основного прийому їжі, стикаються з нею і починають бродити і закисати. Це порушує нормальний травний процес. Краще їсти їх за годину до їди або мінімум через 2 години після.
  3. Лікарі не радять пити чай після їжі, бо він містить кислоти, які пов’язують залізо, не даючи йому поглинатися. Коли ми запиваємо їжу цим напоєм, ми не отримуємо потрібної кількості заліза з страв. Ідеальний час для чаювання настає через годину після їжі. У
  4.  Положенні лежачи невелика кількість травних соків затікає назад з шлунку в стравохід. Ось чому деякі люди відчувають печію, коли лягають спати відразу після прийому їжі. Щоб уникнути цієї проблеми лягай спати не менше ніж через дві години після їжі.
  5. Купання в теплій воді підсилює приплив крові до кінцівок і до всієї поверхні тіла. Відповідно кровотік в районі шлунку знижується. Приймати ванну треба мінімум через півгодини-годину після їжі.
  6. Куріння після їжі викликає симптоми синдрому роздратованого кишківника. Воно також негативно впливає на м’язи товстої кишки, що відповідає за завершальний етап процесу травлення.
  7. Для правильного перетравлення їжі в першу годину після їжі організму потрібні енергія і тепло. Тому бажано не їсти відразу після основного прийому їжі холодні страви, наприклад морозиво. Найкраще випити кілька ковтків теплої води. 

Натомість, для правильної швидкості кровотоку і травлення уникайте фізичної і психічної напруженої діяльності. Найкраще витратити час після їжі на приємне спілкування з близькими без всяких суперечок і сварок. Оптимальний варіант – спокійно посидіти 15-20 хвилин. Також, корисно подихати свіжим повітрям та почитати книгу. Можна також подивитись телевізор.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *