Українці скаржаться на порушення трудових прав

Двоє із п’яти респондент скаржаться на недотриманн зобов’язань перед співробітниками з боку роботодавця. Саме такі дані наводить Мінародний кадровий портал hh.ua.  Дещо більше третини заперечують наявність таких випадків і ще чверті складно відповіти на це запитання. Найчастіше про це заявляють топ-менеджери, рідше – керівники підрозділів і лінійні співробітники.

Згідно з опитуванням, рідше порушують права ІТ-спеціалістів, юристів, спеціалістів із страхування та співробітників консатингових компаній. Частіше на порушення прав скаржаться представники агробізнесу та сільського господарства, торгові представники, медики та фармацевти.

На думку співробітників, роботодавці найчастіше порушують їхнє право на відпочинок (обідні перерви, відпустку та вихідні), на гідну заробітну платню та компенсації при звільненні. Понад третина респондентів зазначили, що в їхній компанії не дотримуються права співробітників на комфортне робоче місце та не виплачують компенсацію при хворобі. А чверть скаржаться, що роботодавець нехтує їхнім здоров’ям та безпечними умовами праці. Значно рідше порушується право на декретну відпустку. Це пов’язано з тим, що майбутню маму складно не відпустити і примусити працювати, незважаючи на те, що вона вагітна.

Сподобалась новина? Ставте “лайк” та шукайте ще більше корисної та цікавої інформації на нашій сторінці UAdiasporacom у Facebook.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *