В Україні народилась унікальна дитина від “трьох батьків”

У репродуктивній клініці «Надія», яка спеціалізується на лікуванні безпліддя та екстракорпоральному заплідненню (ЕКЗ) народився унікальний малюк – дитина з ДНК від трьох осіб – мами, тата та донора, повідомляє Уніан.

Директор клініки Валерій Зукін пояснив унікальність цього випадку в тому, що це перша у світі дитина, яка народилася після пронуклеарного перенесення ядер до вже запліднених одноклітинних ембріонів (до цього проводився перенесення тільки в незапліднені яйцеклітини).

Суть методу полягає в тому, що пацієнтці було проведено перенос ії  та чоловіка ядер в донорську яйцеклітину, що в свою чергу була позбавлена ядра. В результаті цієї маніпуляції була отримана «реконструйована» яйцеклітина, що мала генетичний набір ядерної ДНК від матері і батька (приблизно 25.000 генів) і цитоплазматичне ДНК від донора (37 генів).

Друга дитина запліднена методом пронуклеарного переносу повинна народитися у березні. Лікарі повідомили журналістам, що очікують на появу хлопчика.

Сподобалась новина? Ставте “лайк” та шукайте ще більше корисної та цікавої інформації на нашій сторінці UAdiasporacom у Facebook.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *