Американські вчені встановили, що COVID-19 можна визначити за голосом

Американські вчені встановили, що COVID-19 можна визначити за голосом

Зазвичай по голосу відразу можна зрозуміти, що людина застудилася або ж з нею не все гаразд. Дослідники з Массачусетського технологічного інституту виявили, що такі ж зміни в голосі відбуваються при зараженні вірусом COVID-19, тільки люди їх не помічають. Про це пише The Epoch Times.

Учені порівняли записи виступів знаменитостей, заражених коронавірусом, але ще без симптомів, із виступами, коли вони були абсолютно здорові. Потім вони використовували алгоритми, щоб витягти параметри голосових сигналів з кожного аудіозапису. Дослідники виявили, що коронавірус викликає з’єднання м’язів і ускладнює їхній рух. В результаті широкий спектр звукових сигналів зменшується.

Ці попередні результати припускають, що «голосові» біомаркери можуть вказувати на зараження вірусом. Щоправда, дослідники зазначають, що ще рано робити висновки, і для підтвердження результатів потрібно мати більше даних. Наразі автори дослідження працюють із базою даних Університету Карнегі-Меллона, де містяться аудіозаписи голосів людей, інфікованих COVID-19.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *