Українець запатентував молекулу для покращення розумових здібностей

Українець запатентував молекулу для покращення розумових здібностей

Український науковець Олег Лущак отримав перший патент про те, що здатність карпатської родіоли рожевої покращує навчання і пам’ять. Про це пише Бліц-Інфо.

Науковець розповідає, що для перевірки своєї ідеї отримав грант і у вересні 2009 року поїхав на кафедру нейробіології університету міста Вюрцбург. “Вже перші експерименти показали, що додавання порошку родіоли рожевої до харчового раціону покращувало здатність вчитись у личинок дрозофіли – дешева і практична модель для дослідження різних аспектів навчання запам’ятовування. Наступним етапом дослідження було вивчення подібних властивостей родіоли різного походження. Було встановлено, що родіола з карпатського регіону є найбільш ефективною. Постало питання – чи можна знайти одну молекулу яка би покращувала навчання і пам’ять? Але це потребувало не аби яких методів аналізу і коштів. Більше того шанси знайти таку були надзвичайно мізерні. Проте залучивши декілька аналітичних лабораторій нам вдалося віднайти ту молекулу і показати ефективність штучно синтезованої”,- пригадує Олег Лущак.

В результаті, каже Лущак, це призвело до можливості подачі патентної заявки. Спершу отримали німецький патент, а згодом і США. На підході ще інших країн.

“Якщо коротко, то запатентували молекулу для покращення розумових здібностей. Попри успіх було і дещо втрачено. По-перше, прийшлось проводити дослідження не в Україні. По-друге, я не мав можливості фінансово забезпечити своїх 5% заявки і підготовку відповідних документів. Єдиним виходом було погодитись віддати 66% інституту Лейбніца. А отже був реальний шанс мати повністю український патент і за відкриття які до нього призвели мати дещо більше ніж 1,33%. Але працюємо далі і сподіваємось на адекватну підтримку подібних проєктів в Україні. Поки що в наших реаліях приходиться займатись всім крім науки”, – підсумовує Олег Лущак.

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.

This image has an empty alt attribute; its file name is VRS-Eexpress-1_H-Ukr-1024x141-1.jpg
This image has an empty alt attribute; its file name is 1-1.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *