В США хочуть замінити портрет президента на банкноті у $20

В США хочуть замінити портрет президента на банкноті у $20

Міністерство фінансів США планує замінити портрет президента Ендрю Джексона на 20-доларовій купюрі фотографією афроамериканки Гаррієт Табмен. Вона змогла втекти з рабства і врятувати інших. The Guardian пише, що реалізацію цього проекту раніше блокував тодішній президент Дональд Трамп.

«Важливо, щоб наші банкноти зображали історію та різноманітність нашої країни», — заявила прессекретарка Білого дому, додавши, що для цього «докладають усіх зусиль». Варто додати, що ідея замінити портрет президента на фото афроамериканки з’явилася у 2016 році — тоді країну очолював Барак Обама. Чинний президент Джо Байден, зі слів речниці Білого дому Джен Дженніфер, планує відновити цей проект.

This image has an empty alt attribute; its file name is GoldenHandSalon-1_H.gif

Вона була одинадцятою дитиною у родині рабів. У дитинстві працювала служницею, а потім — на плантації. У 13 років Гаррієт мало не загинула, коли наглядач кинув у неї металеву гирю. Травма голови турбувала її впродовж усього життя. Приблизно у 27 років Гаррієт втекла з рабства, а пізніше — врятувала від нього 70 людей. Під час Громадянської війни (1861 — 1865 років) служила розвідницею армії Союзу. Пізніше Табмен стала активісткою руху за надання жінкам виборчих прав.

Цікаво, що ще у 2019 році біографка Андреа Данбар Гарріс заявила Guardian, що вона сподівається, що зображення Табмен на новій купюрі у 20 доларів стане поштовхом до розмови про «цінність життя темношкірих від рабства і до сьогодення».

This image has an empty alt attribute; its file name is VRS-Eexpress-ADV2.jpg
This image has an empty alt attribute; its file name is 1-1.jpg

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *