Конгрес схвалив створення 51 штату США

Конгрес схвалив створення 51 штату США

Палата представників Конгресу США підтримала законопроект про надання статусу штату федеральному округу Колумбія. За документ проголосувало 216 конгресменів, а проти 208. Про це пише Reuters.

This image has an empty alt attribute; its file name is GoldenHandSalon-1_H.gif

Згідно з законопроектом, статус федерального округу залишать за 2 квадратними милями (5,2 км) – це землі Білого дому, Капітолію та Національної алеї. Решта 66 квадратных миль (165 км) стануть 51-им штатом з назвою «Вашингтон, Співдружність Дугласа» (Washington, Douglass Commonwealth) – на честь борця за права темношкірих у США Фредеріка Дугласа. Далі законопроект ще має схвалити Сенат, де демократи і республіканці представлені у рівній кількості, на відміну від нижньої палати, де лідирують демократи.

Варто додати, що у січні представники демократів у Конгресі внесли законопроект про перетворення округу Колумбія, де розташований Вашингтон, на 51-й штат.  Історично склалося, що округ Колумбія зі столицею Вашингтоном стоїть незалежно і осторонь від інших штатів, проте через це 700 тисяч його населення зараз не мають повної влади над питаннями місцевого самоврядування і повного представництва у Конгресі.

This image has an empty alt attribute; its file name is 1-1.jpg

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *