У США вперше на федеральному рівні святкують День звільнення рабів

У США вперше на федеральному рівні святкують День звільнення рабів

This image has an empty alt attribute; its file name is GoldenHandSalon-1_H.gif

День звільнення рабів, що відзначається у США 19 червня, отримав статус федерального свята. Відповідний закон підписали президент країни Джо Байден і віцепрезидентка Камала Харріс. Про це пише  DW.

This image has an empty alt attribute; its file name is Magnit-Wanted-CDL-Banner-916-8806758.gif

Цей день нагадуватиме про “ганебну пляму рабства і жахливі наслідки цього суспільного інституту”, допоможе винести уроки з “історії, яку ми зобов’язані розповідати дітям”, а також “подолати ту відстань, яку ще належить пройти”, заявив Байден.

This image has an empty alt attribute; its file name is Kolesnikov-Trucking-Banner.jpg

Раніше цей законопроєкт схвалив Конгрес США. 16 червня документ підтримали 415 депутатів Палати представників у Вашингтоні, проти виступили 14. Днем раніше законопроєкт одноголосно схвалили члени Сенату. Таким чином, рішення закріпити статус федерального свята за Днем визволення рабів ухвалено на тлі рідкісної одностайності обох партій.

This image has an empty alt attribute; its file name is Rotex.gif

День визволення рабів стане дванадцятим федеральним святом, востаннє аналогічне рішення ухвалене 38 років тому. Цей День раніше офіційно відзначали у 49-и з 50 штатів, за винятком Гаваїв.

Нагадаємо, що офіційним днем ​​скасування рабства в США вважається 19 червня 1865 року. В цей день, через два місяці після закінчення Громадянської війни (1861-1865), прокламація про звільнення рабів була оголошена в останньому з Конфедерації південних штатів – Техасі.

This image has an empty alt attribute; its file name is 1-1.jpg
This image has an empty alt attribute; its file name is VRS-Eexpress-ADV2.jpg

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *