Головний рабин Москви відмовився підтримати війну в Україні та поїхав з РФ

Головний рабин Москви відмовився підтримати війну в Україні та поїхав з РФ

Російська влада тиснула на головного рабина Москви Пінхаса Гольдшмідта, щоб він публічно підтримав вторгнення Кремля в Україну. Але він відмовився це зробити, повідомила його невістка, яка мешкає в США. Про це пише Jerusalem Post.

Журналістка Авіталь Чижик-Гольдшмідт з Манхеттена, невістка головного рабина Москви, поділилася в Twitter закулісним поглядом на те, як і чому вони втекли з Росії до Ізраїлю.

«Нарешті я можу поділитися, що на моїх родичів, головного рабина Москви Пінхаса та Ребеціну Дару Гольдшмідт, влада чинила тиск з метою публічної підтримки «спеціальної операції» в Україні — і вони відмовили», – написала жінка.

Чижик-Гольдшмідт пояснила, що родичі «прилетіли до Угорщини через два тижні після російського вторгнення в Україну. Зараз вони у вигнанні з громади, яку любили, будували та де виховували своїх дітей понад 33 роки».

Журналістка зізнається, що «біль і страх у нашій родині в останні кілька місяців неможливо передати словами».

Газеті Jerusalem Post стало відомо, що Гольдшмідт був переобраний головним рабином Москви ще на сім років. Багато чиновників брали участь у спробах змусити громаду проголосувати за іншого рабина, але, за словами джерела в єврейській громаді, «спроба змінити рабина провалилася». Джерела також натякнули, що чиновники в уряді були зацікавлені у відставці Гольдшмідта.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *