Україна залучила екс-чиновницю Білого дому до боротьби з російською пропагандою

Україна залучила екс-чиновницю Білого дому до боротьби з російською пропагандою

Український уряд тиснув на великі соціальні мережі, щоб вони придушили російську пропаганду, повідомляє Axios.

Згідно з нещодавно оприлюдненими документами, через кілька днів після російського вторгнення Міністерство цифрової трансформації України залучило колишню чиновницю Білого дому для тиску на урядових чиновників США та самі компанії.

За повідомленнями іноземних агентів, Кемерон Хардесті, яка працювала у прес-центрі Білого дому під час адміністрації Обами, зв’язалася з TikTok і материнською компанією Facebook Meta від імені Міністерства щодо російського контенту. Вона також зв’язувалася з чиновниками Держдепартаменту щодо інформаційних операцій навколо вторгнення Росії в Україну, а ще – з журналістами провідних вашингтонських новин.

Хардесті працює в міністерстві на безоплатній основі, згідно з розкриттям інформації іноземних агентів, поданим до Департаменту юстиції минулого тижня. Вона «консультує щодо обміну повідомленнями для спілкування з представниками американського бізнесу, представниками американських ЗМІ та урядовими чиновниками США».

Робота Хардесті почалася наприкінці лютого і збіглася з тиском громадськості на провідні технологічні компанії з метою придушення російських інформаційних операцій. Протягом кількох тижнів це зробили багато людей. Meta агресивно очищала свої топ-платформи, Facebook та Instagram, від російського дезінформаційного контенту.

TikTok, що належить китайській компанії Bytedance, видалила десятки тисяч відеозаписів протягом першого тижня російського вторгнення, які, за її словами, порушують її політику щодо «шкідливої дезінформації». Інші платформи, такі як Twitter і Google, яка володіє YouTube, також придушили російські інформаційні операції.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *