Допоможіть бабусі або дідусю з України: запрацював портал підтримки найбільш незахищених харків’ян

Допоможіть бабусі або дідусю з України: запрацював портал підтримки найбільш незахищених харків’ян

Світлана Савченко використовує стільчик як допоміжний засіб для ходьби. Вона неймовірно низько схиляється над маленьким предметом меблів, тримаючи його обома руками, щоб підняти та поставити перед собою, незграбно шарпаючи за ним. Її історію розповідає Global News.

81-річна харків’янка переважно пересувається в інвалідному візку і рідко може вийти на вулицю без сторонньої допомоги. У неї немає сім’ї. Чоловік, який, за її словами, не мав ніг і також був у інвалідному візку, помер п’ять років тому, а через рік помер її син.

Для Савченко немає укриття від постійних обстрілів, які РФ завдає другому за величиною місту України. Коли лунають сирени повітряної тривоги, вона знає, що не зможе втекти в безпечне місце, навіть якби захотіла.

«Це моя Батьківщина, і мені більше нікуди тікати, — каже Савченко. — Родичів у мене немає. Я не можу ходити. Що я можу зробити?»

Савченко є однією із тисяч літніх і незахищених місцевих жителів, які залишилися напризволяще в Харкові, місці інтенсивних боїв на початку війни та досі постійному об’єкті російського бомбардування через близькість східної лінії фронту. Втеча друзів, родичів та інших представників громади зробила їх більш уразливими та залежними від місцевих волонтерів.

Однією з організацій, яка вирішила допомогти, є Rescue Now, яку заснували на початку війни харків’яни Ігор Ключник і Віталій Бандура. Проєктом керує місцева команда підприємців, рестораторів, ІТ-фахівців та інвесторів.

Rescue Now створили онлайн-базу даних вразливих місцевих жителів, яка містить коротку біографію, фото та мету збору коштів для кожного з них на кожен місяць, залежно від їхніх потреб. Це як сотні сторінок GoFundMe, зібрані в одному місці.

Програма дозволяє людям з будь-якої точки світу жертвувати гроші на набори продуктів харчування та ліків для конкретної людини. Люди можуть пожертвувати скільки завгодно, або вони можуть взяти на себе повну відповідальність за щомісячні витрати, таким чином стаючи «прийомним онуком».

Є надія, що в міру того, як інтерес до війни падає, а пожертвування зменшуються, доступний онлайн-портал продовжуватиме сприяти пожертвам. Це означає постійну підтримку таких людей, як Савченко. Вона розплакалася, міркуючи про те, на що перетворилося її життя, вказуючи на свого кота Бусю як на свій порятунок.

«Це дуже важко, коли ти один. Мій кіт — це єдине, що мене рятує», — каже літня жінка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *