Спецслужби РФ звинувачують Україну у вбивстві доньки ідеолога «русского мира»

Спецслужби РФ звинувачують Україну у вбивстві доньки ідеолога «русского мира»

Росія звинуватила українські спецслужби у вбивстві Дар’ї Дугіної, російської політичної коментаторки та доньки відомого ідеолога ультранаціоналізму Олександра Дугіна, повідомляє російське державне інформаційне агентство ТАСС. Про це пише CNN.

Дугіна, редакторка російського веб-сайту дезінформації, загинула після вибуху бомби, закладеної в автомобілі, яким вона керувала, на околиці Москви в суботу ввечері. У ФСБ повідомили, що нападником виявилася українка, яка прибула до Росії 23 липня з малолітньою донькою. Родина відвідала суботній підмосковний фестиваль, де Дугіна була почесним гостем.

«Для спостереження за журналісткою злочинці використовували автомобіль Mini Cooper», — повідомляє ТАСС з посиланням на ФСБ, додаючи, що жінка знімала квартиру в Москві в тому ж будинку, де жила Дугіна.

ФСБ заявляє, що після дистанційного підриву вибухівки, закладеної в Toyota Land Cruiser Prado Дугіної, жінка з донькою проїхали через Псковську область до Естонії, це приблизно 12-годинна дорога. Поліція та прикордонна охорона Естонії заявили, що надають інформацію про транскордонний рух лише «у випадках, визначених законом», а не через звинувачення Росії в ЗМІ.

До речі, підозрювану росіяни одразу ж пов’язали з українським полком «Азов», заявивши, що вона раніше в ньому служила. В «Азові» цю інформацію спростували.

Михайло Подоляк, ключовий радник президента України Володимира Зеленського, заявив, що звинувачення ФСБ є відображенням «вигаданого світу», в якому процвітає російська пропаганда.

«Ру-пропаганда живе у вигаданому світі: жінці з 12-річною дитиною „доручили“ підірвати машину пропагандистки Дугіної. Дивно, що „естонської візи“ на місці не знайшли», — повідомив він у Twitter.

Речник Міністерства оборони України Андрій Юсов також відкинув заяви Росії в понеділок як «фейкові».

«Це фейк, що до цього причетна Україна. Це фейк, що до цих подій причетна Національна гвардія України. Національна гвардія виконує свої законні завдання на території України. Це більше схоже на з’ясування справ всередині Росії. І Дугін, і його донька — маргінальні персонажі і не представляють інтересу для України», — йдеться в заяві Юсова.

Батько загиблої, Олександр Дугін, є відомим російським націоналістом, якого вважають архітектором або «духовним провідником» вторгнення президента Володимира Путіна в Україну, а також ідеологом «русского мира».

І батько, і донька потрапили під санкції Сполучених Штатів і Великої Британії за дії, спрямовані на дестабілізацію України. У березні Міністерство фінансів США наклало санкції на Дугіну як головного редактора дезінформаційного веб-сайту United World International, який поширював повідомлення про те, що Україна «загине», якщо її приймуть до НАТО.

У липневій заяві Управління з виконання фінансових санкцій Сполучене Королівство назвало Дугіну «частим і гучним розповсюджувачем дезінформації щодо України та російського вторгнення в Україну на різних онлайн-платформах».

Путін у понеділок висловив співчуття родині Дугіної, назвавши її смерть «підлим, жорстоким злочином».

У заяві, опублікованій в Telegram-каналі Кремля, Путін зазначив: «Журналіст, вчений, філософ, військовий кореспондент, вона чесно служила народу, Батьківщині, ділом довела, що означає бути патріотом Росії».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *