17 Травня, 2024

Уряд США закликав американців негайно залишити Україну через ризик атак РФ

Уряд США закликає американців в Україні негайно залишити країну, попереджаючи, що Росія посилює зусилля з нападів на цивільну інфраструктуру та державні об’єкти напередодні Дня Незалежності України, пише CNN.

Річниця в середу – яка відзначає 31 рік відтоді, як Україна оголосила про відновлення Незалежності від Радянського Союзу – також відзначає шість місяців з моменту неспровокованого вторгнення Росії в країну.

«Посольство США закликає громадян США покинути Україну зараз, використовуючи приватні доступні варіанти наземного транспорту, якщо це безпечно, — йдеться в повідомленні служби безпеки на веб-сайті посольства. — Ситуація з безпекою по всій Україні дуже нестабільна, і умови можуть погіршитися без попередження».

Повторне попередження США надійшло після аналогічних попереджень президента України Володимира Зеленського та інших офіційних осіб про те, що Москва може здійснити інтенсивні атаки, включаючи ракетні удари, в районі 24 серпня.

«Ми всі повинні усвідомлювати, що цього тижня Росія може спробувати зробити щось особливо потворне, щось особливо зле», – сказав Зеленський у відеозверненні на вихідних.

Уряд України закликав громадян бути “особливо обережними” у вівторок і середу.

«Підвищується загроза ракетних ударів та інших провокацій – як всередині країни, так і за її межами», – заявив речник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов.

«Вони шаленіють від дат і символів, тому було б цілком логічно бути насторожі і бути готовими до того, що на День Незалежності теж буде атака. Україна до цього готова», – продовжив він.

«Повітряна тривога – це серйозний сигнал, який потрібно враховувати всім. Особливо 23 і 24 серпня – це не просто слова, потрібно бути особливо обережним», – додав Юсов.

У Києві міська військадміністрація заборонила всі масові заходи з понеділка по четвер, зазначивши, що “заборонено проведення масових заходів, мирних зборів, мітингів та інших заходів, пов’язаних із масовим скупченням людей”.

Голова Київської військадміністрації генерал Микола Жирнов заявив, що наказ введено для того, щоб силовики могли “своєчасно реагувати на загрози ракетно-бомбових ударів військ Російської Федерації по центрах прийняття рішень, військових об’єктах, об’єктах ОПК, критичній інфраструктурі та прилеглих житлових районах».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *