Порятунок через півсвіту: кіт з України возз’єднався із сім’єю біженців у Bay Area

Порятунок через півсвіту: кіт з України возз’єднався із сім’єю біженців у Bay Area

Це міжнародна історія про порятунок, у якій йдеться про те, як вивезли кота з воюючої України та доставили його у район Bay Area, щоби вилікувати серце сумуючої маленької дівчинки, розповідає KRON4.

Коли російські війська пройшли через кордон з Україною, 10-річна Агнесса та її родина вирішили втекти з рідного міста Одеси. У них не було місця для тварини. Родині довелося залишити майже все, в тому числі улюбленого кота Агнесси Арсенія. Після кількох тижнів у Румунії сім’ї дозволили в’їхати до Сполучених Штатів. Дорогою до Сан-Франциско їхню історію від матері дівчинки дізналася бортпровідниця літака.

«Колись я покинула Німеччину, і я знаю, як це — поїхати в іншу країну і не знати нікого. Я відчула зв’язок з нею», — сказала бортпровідниця Ді Харніш.

Дві жінки підтримували зв’язок після того, як сім’я прибула в район Затоки. Агнесса щодня плакала, адже дуже сумувала за своїм котом та хотіла додому.

«Вона тужила за сном зі своїм котом, і вона сумувала за обіймами з котиком, вона сумувала за всім, що пов’язано з котом, тому що вона виросла з ним», — сказала Марія Беженар, мама дівчинки.

Харніш поділилася новиною з іншою стюардессою, яка рятує тварин — Керолайн Віолою. Та почала працювати над планом порятунку, зв’язавшись із рятівником тварин у Х’юстоні. Питання полягало в тому, щоби вивезти тварину з України.

В Одесі за котом доглядав зять Беженар. Коту зробили щеплення, мікрочіп та паспорт. Зять перевіз Арсенія на мотоциклі через український кордон до Молдови. Кота передали водієві, який відвіз його до Румунії. Місяць Арсеній провів у родини інших біженців в Бухаресті, поки тривав план порятунку. Агнессі повідомили, що її кіт може приїхати до неї.

«Тож я кажу: „Давай молитися, але я не можу обіцяти, що це станеться“, — розповіла мама. — Донька була щаслива і сказала: „Він приїде. Він обов’язково приїде. Просто вір в це“».

Рятівниця тварин Мімі Кейт була у відпустці в Греції та відреагувала, поїхавши до Бухаресту, щоб забрати кота. Але українські документи не дозволяли Арсенію летіти з Румунії. Коту зробили нові документи, перевезли його до Афін, потім до Монреаля, а далі до дому Мімі в Сіетлі.

У аеропорту Сан-Франциско родина чекала із великим нетерпінням. Агнесса не бачила свого кота місяцями. Нарешті, після 7000 миль, відбулася зустріч, на яку так довго чекали дівчинка та її кіт.

Фото: кадр відео KRON 4/YouTube

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *