«Щедрик» пролунав у США двома мовами через 100 років після прем’єри. Відео

«Щедрик» пролунав у США двома мовами через 100 років після прем’єри. Відео

У Нью-Йорку в Карнегі-холі відбувся святковий концерт до 100-річчя американської прем’єри колядки Миколи Леонтовича «Щедрик», відомої також як «Carol of the Bells», пише Ukrinform.

З цією подією у своєму відеозверненні присутніх привітав президент України Володимир Зеленський. Він нагадав про боротьбу українців з окупантами та прагнення Росії залишити українців без світла та тепла.

«Прошу шукати нові шляхи допомоги Україні», — сказав він, подякувавши «всім, кому не байдужа свобода».

Перша леді України Олена Зеленська у своєму відеозверненні згадала історію «Щедрика», підкресливши, що «пісня стала справжнім саундтреком зимових свят».

Зі сцени виступали Український хор «Думка» з Нью-Йорка, Український дитячий хор «Щедрик», який приїхав з України до США, Український хор бандуристів Північної Америки та хор Трініті Уолл Стріт. Артисти виконали українські та американські українські пісні. Ведучими концерту стали американський режисер Мартін Скорсезе та американська актриса українського походження Віра Фарміга.

Спеціальними гостями були оперний співак Янай Бруггер та українська народна співачка Марічка Марчик. Крім того, відбулася світова прем’єра композитора Тревора Вестона на слова українського поета Сергія Жадана. Її виконали український дитячий хор «Щедрик» та хор Трініті Уолл Стріт.

Частина коштів, зібраних від продажу квитків, буде передана ініціативі президента України United24 для відновлення України.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *