Зеленський у Британії: зустріч з королем, прем’єром та звернення до парламенту

Зеленський у Британії: зустріч з королем, прем’єром та звернення до парламенту

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з прем’єр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком і поспілкувався з членами парламенту перед зустріччю з королем Чарльзом III у середу, пише Forbes.

Все це відбулося під час другої поїздки Зеленського за межі України та його першого візиту до Сполученого Королівства після повномасштабного вторгнення Росії в країну рік тому.

Зеленський приземлився в лондонському аеропорту Станстед на літаку Королівських військово-повітряних сил трохи раніше 11:00 у середу, перш ніж його зустрів на злітному полі Сунак.

Зеленський звернувся до британських законодавців у Вестмінстері, у центрі Лондона, перед тим, як вирушити до Букінгемського палацу, щоб зустрітися з королем Чарльзом III близько 15:00 за місцевим часом.

Як повідомляє Українська Правда, король Великої Британії сказав Зеленському, що радий вітати його у Букінгемському палаці. Під час зустрічі з Володимиром Зеленським король Чарльз ІІІ заявив, що дуже хвилювався за життя президента та Україну загалом.

«Ми всі так довго хвилювалися за вас та думали про вашу країну, що я не можу передати словами», — зазначив монарх.

Неочікуваний візит до Великої Британії — і другий офіційний візит президента за межі України за останній рік після поїздки до США в грудні — був організований, щоб Зеленський міг «особисто подякувати британському народу за підтримку» та розширити військову підтримку України.

Сунак сказав, що Велика Британія, яка підготувала близько 10 000 українських військовослужбовців за останні шість місяців, розширить свою підготовку для українських сил, щоб переконатися, що «Україна матиме армію, здатну захищати її інтереси в майбутньому».

Візит Зеленського до Британії доповнюється новими санкціями, оголошеними британським урядом, які «прискорять економічний тиск» на Росію, заявив міністр закордонних справ Джеймс Клеверлі.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *